Knihy

Vladimír Špidla napsal 2 knihy. Jak už z jeho kariéry vyplývá, týkají se především politiky a evropské integrace v rámci EU. Pokud chcete při nákupu knih ušetřit, můžete nakoupit v některém z knihkupectví nabízejících slevové kupóny🡕 na serveru SlevovyKupon.net.

Kávu ne, radši infuzi / Bruselské postřehy českého eurokomisaře ... a zákulisní historky jeho asistentky
• vydáno v roce 2010
zakoupit

Vladimír Špidla, donedávna evropský komisař pro sociální záležitosti, a jeho bývalá asistentka Magdaléna Frouzová se ohlížejí za pěti lety strávenými v Bruselu. Nabízejí přitom dva zcela odlišné pohledy.

Na cestě k evropské sociální unii
• vydáno v roce 2012
zakoupit

Kniha je aktuálním rozhovorem Marka Hrubce s Vladimírem Špidlou. Odkrývá Špidlovy názory na různorodé a sporné vztahy českých politiků a politických stran k Evropské unii, na vztahy Evropské unie k dalším oblastem světa a na nelehkou, ale inspirativní evropskou integraci. Rozhovor představuje osobnost, která jako jediná z českých politiků prošla pozicemi od místní správy přes premiéra až po eurokomisaře. Na rozdíl od každodenního hašteření většiny českých politiků můžeme v rozhovoru vidět jeho kultivovaný historický pohled a státnický nadhled i jeho citlivost pro sociální a politickou spravedlnost v životech občanů.